Nedostatek vody v těle způsobí hotovou katastrofu, nejsou však tekutiny jako tekutiny

Je čistá, bezkalorická, dokonce zadarmo a přesto, že ji bereme jako samozřejmost, si zaslouží zvýšenou pozornost. Správně, jde o obyčejnou vodu, která nám doma teče z kohoutku. Věděli jste, že tato průhledná tekutina má obrovský vliv nejen na naše zdraví, ale také na ztrátu tuku?

Čistá voda je pro náš organismus nesmírně důležitá. Bez ní by nefungoval. Nejsou-li totiž buňky dostatečně naplněny tekutinou, v důsledku dehydratace nepracují správně, a tudíž nemohou plnit svůj účel. Jiné jsou svalové buňky, konkrétně v tom, že pokud nemají dostatek tekutin, nepřestanou pracovat, ale výrazně zeslábnou. Dostaví se tak obrovský pocit únavy.

Pocit únavy se však dostaví i tehdy, když je organismus dehydratován „jen trochu“. K takové dehydrataci dochází například po fyzickém tréninku, pokud tělu nedoplníme tekutiny, které během cvičení ztratilo, nebo pokud během dne zapomínáme pít.

Přečtěte si: Víte, do kterých partií se nejvíce ukládá alkohol? V důsledku tuků na těchto místech se vaše postava takto mění

Nedostatek vody v těle však nadělá i jinou šarapatu – zastaví růstový hormon. Ten buduje svalstvo a zlepšuje kvalitu pokožky a rovněž podporuje hubnutí. Pokud tedy z těla odejde příliš mnoho vody, náš organismus se přepne na takříkajíc šetřící režim, avšak ten je značně limitován.

Tady se vynořuje otázka, kolik vody tedy pít. Padají názory, že denně bychom měli vypít osm sklenic vody a že pít bychom měli, i když nepociťujeme žízeň. Zlatou střední cestou je průběžné doplňování tekutin, ale nejsou tekutiny jako tekutiny.

Voda musí být čistá, maximálně s přídavkem citrónu. Povoleny jsou také neslazené čaje. Naopak, velmi špatné jsou slazené i oslazené vody, které obsahují umělá barviva. Ty způsobí v těle obrovský zmatek a postarají se o zvýšení hladu, cukru v krvi a také se postarají o zpomalení spalování tuků.

Young woman drinking glass of water

Nepřehlédněte: Jídelníček z doby kamenné: Evoluční dieta hlásá návrat k potravinám, které dnes nejsou samozřejmostí

Čistou vodu je lepší upřednostnit i před tou minerální. Naše tělo totiž ke správnému chodu potřebuje jen obyčejnou vodu z vodovodu a ne minerály z minerálek, kterých je tam navíc žalostně málo. K doplnění minerálů a vitamínů přece slouží tuhá strava.

A pokud jste zvyklí doplňovat si tekutiny i během jídla, abyste se nepřejedli, tak v tomto vám voda nezabrání. Ale pokud si k jídlu dopřejete jiný nápoj než vodu, tak v konečném důsledku přijmete mnohem více kalorií, než jste měli v plánu a nejhorší je, že úplně prázdných, které vašemu tělu nic nedají, jen zatíží organismus.

Takže pijte jen čistou vodu, ani málo, ani příliš, a obloukem se vyhýbejte ochuceným nápojům, neboť sladidla v nich povzbudí apetit a zabrání spalovat tuk.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram