Ideální cviky podle věku: Každé životní období s sebou nese jednu kritickou partii, na kterou je třeba se zaměřit

Naše tělo se věkem mění. Je to přirozené a normální. Věděli jste však, že právě proto je třeba mu věnovat speciální pozornost i v rámci fitness rutiny? Každé období totiž vyžaduje něco jiného.

Stejně jako přizpůsobujeme svoji denní rutinu v rámci péče o pleť a vlasy věku a životnímu období, ve kterém se nacházíme je důležité dělat to i při budování fitness rutiny. Ano i cviky podléhají právě tomu, kolik let máme, protože se naše tělo jinak chová, když máme dvacet, třicet nebo čtyřicet. A na to není třeba zapomínat.

Inspirujte se: Dokáže krevní skupina předurčovat naši budoucnost? Prý nás ovlivňuje celý život do značné míry

Možná i to je jeden z důvodů, proč se vám už několik týdnů či měsíců nedaří shodit, byť pravidelně cvičíte. I nesprávná technika a zaměření může být totiž problémem. Podívejte se, jaké cviky jsou pro vás ideální podle věku.

20+
Ve dvacítce má žena ještě obrovskou výhodu, že tělo dokonale spaluje. Bez ohledu na to, co si dopřejete, pokud do běžné rutiny zahrnete jakýkoli pohyb, v tom nejlepším se to odráží i na vaší postavě. Dokážete si expresně rychle vyformovat figuru. Ideální je však připravit tělo postupně na kvalitní kardio a cviky s lastnou váhou. Právě to totiž později budete potřebovat a několikanásobně se vám to v dobrém vrátí.

Příklad tréninku

5 minut sprintu s poklusem
5 x 30 sed-leh
10 minut boxování nebo cvičení na bosu
plank s výdrží 60 sekund až 90 sekund ve třech sériích
30+
Po třicítce je to už se spalováním o něco horší. Tělo si postupně ukládá mnohem více tukových zásob než dříve. Už si nemůžete dát cokoli, aniž byste to druhý den nevykompenzovali pohybovou aktivitou či střídmějším jídelníčkem. Problematickou partou se stává oblast pasu, břicho, boky a hýždě. Právě na ty byste měli soustředit také pozornost.

Příklad tréninku

4 minuty rychlá chůze
3 x 15 scissors – tento cvik je v rámci formování břicha jedním z nejúčinnějších
4 x 10 single leg deadlift
plank výdrží 60 sekund až 90 sekund ve třech sériích
5 minut cvičení na bosu zaměřené na břišní svaly
40+
Ve čtyřicítce už musíte být na sebe náročnější a mnohem důslednější. Právě břicho zůstává kritickou partou spolu s boky, ale přidává se k němu i oblast stehen a ruce. Na to také není třeba zapomínat. Počítají se ve velkém cviky s vlastní váhou, kdy zapojujete naprosto všechny svaly, souběžně posilujete pánevní dno, lehce zpevňujete spodní břicho a ještě i tvarujete hýždě. Na začátek vám stačí pět minut, poté čas postupně zvyšujete. No a pokud jste s touto rutinou začali už ve dvacítce, máte na čem stavět.

The concept the woman is too lazy to Wake up in the morning for training. Sport concept.

Příklad tréninku

5 minut kolo
5 minut chůze po schodech
plank výdrží 60 sekund až 90 sekund ve třech sériích
5 minut cvičení na bosu zaměřené na břicho, nohy, hýždě
5 minut skákání na švihadle
3 minut rychlá chůze

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram