Tabata a její skvělý vliv na srdce: Toto jsou její 3 největší zdravotní benefity pro tělo

Tabata jako jedinečná forma kardiovaskulárního cvičení přináší spoustu zdravotních benefitů oproti ostatním druhům fyzického cvičení. Je jedním z nejznámějších protokolů HIIT cvičení a cvičit ji můžete v tělocvičně, venku, od sprintu až po vzpírání. V čem tkví její největší zdravotní benefity pro tělo?

Cílem je dosáhnout 100% maximální intenzity
Tabata trénink je forma vysoce intenzivního tréninku, který zahrnuje osm kol. Každé kolo se skládá z 20 vteřin intenzivní aktivity, po které následuje 10 vteřin odpočinku. Cílem tohoto druhu kardiovaskulárního cvičení je dosáhnout, abyste cvičili na 100% maximální intenzity. Už na konci čtyř minut nebo osmi kol byste měli mít pocit, že jste naprosto vyčerpaní.

Tabata rychle zvýší metabolismus a tep, což trvá i po cvičení
Tabata trénink zvýší vaši srdeční frekvenci v krátké době. Jelikož vystupujete na tak vysoké úrovni intenzity, vaše tělo musí pracovat mnohem tvrději, aby udrželo krok. Jedna studie prokázala, že toto cvičení vám může pomoci spálit 15 kalorií každou minutu. Tabata vám rychle zvýší metabolismus a tep, což trvá i po skončení samotného cvičení. To znamená, že vaše tělo bude pokračovat ve spalování tuků během dne.

Teenage practicing dance or yoga at modern apartment. Nikon D850

Chrání svalovou tkáň
Jak informuje portál března.com, při hubnutí nebo dietě existuje riziko, že ztratíte nejen tuk, ale také svalovou hmotu. Právě tabata trénink je skvělý pro rozvoj a ochranu svalové tkáně: „Výsledkem je, že poměr vaší čisté tělesné hmoty k tuku stoupá a výběrem cvičení, která maximalizují propracovanou svalovou hmotu, se svalová tkáň může zvětšit,“ říká portál.

Zvyšuje anaerobní a aerobní kapacity
„Anaerobní kapacita představuje maximální množství energie, které dokáže naše tělo vyprodukovat při nedostatku kyslíku. Zatímco aerobní kapacita je mírou schopnosti plic a srdce dostat kyslík do těla,“ objasňuje portál na závěr.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram